A hőszivattyú beruházás valós költségei
Fotó: https://hoszivattyu-kereso.hu/
Az építkezés vagy korszerűsítés előtt álló épületeknél kulcsfontosságú kérdés a fűtési rendszer kiválasztása. A hőszivattyúk egyre népszerűbbek, de vajon valóban mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki ezt az energiahatékony megoldást választja?
„A hőszivattyú az egyik leggazdaságosabb, leghatékonyabb és legkörnyezettudatosabb fűtési, illetve melegvíz-készítési módszer” – mondja ifj. Korcsok Gábor, a Gree hőszivattyúk kereskedelmi igazgatója. „Ugyanakkor a hőszivattyú egy hosszútávú befektetés, és a beruházási költségeket ennek figyelembevételével érdemes megvizsgálni.”
A hőszivattyú a természet energiáját hasznosítja, működési elve a hűtőgép fordítottja: a külső környezetből vonja ki a hőt és szállítja az épület belsejébe. Nyáron hűtésre is alkalmas, és károsanyagkibocsátás nélkül működik. Azok, akik ezt a megoldást választják, függetleníthetik magukat a fosszilis tüzelőanyagoktól és a kiszámíthatatlan energiaáraktól.
A Gree hőszivattyúk vezetője felhívta a figyelmet arra is, hogy a hagyományos fűtési rendszerekkel ellentétben itt nem kell számolni olyan járulékos és adminisztrációs költségekkel, mint a kéménybélelés vagy a gázterv engedélyeztetése. Napelemes rendszerrel összekapcsolva akár 100%-ban megújuló energiával működtethető.
Ifj. Korcsok Gábor szerint ez a fűtési-hűtési mód azok számára ideális, akik vállalni tudják az egyszeri, nagyobb beruházási költségeket, cserébe a későbbi, jelentősen alacsonyabb rezsiszámlákért. A hőszivattyús rendszer kiépítésének költsége elérheti a 4-5 millió forintot is, de nagy különbségek lehetnek az egyes gyártók készülékei között minőség, energiafogyasztás, zajszint és alkatrészellátás tekintetében.
„Az árat jelentősen befolyásolja a rendszer teljesítménye és a választott hőleadók típusa. A telepítési költségeknél fontos figyelembe venni az egyéb kiegészítők, csövezés szükségességét. A hőszivattyú típus kiválasztásánál figyelembe kell venni az épület szigetelését, alapterületét, belmagasságát, azaz a hőszükségletet” – tette hozzá a Gree szakértője.
Az országos kivitelezési árakat megvizsgálva kiderült, hogy régiónként nagy eltérések lehetnek a telepítési költségek között. A hőszivattyú telepítésének költsége 150 ezer és 250 ezer forint között mozog, míg a beüzemelésé 80 ezer és 140 ezer forint között változhat.
A fűtési rendszer kialakítása és a hőszivattyú csatlakoztatása is eltérő költségekkel járhat. A primer vízoldali kialakítás ára 620 ezer forint plusz munkadíj, míg a 500 literes kombinált tartállyal akár 2 millió forintot is elérheti.
A Gree hőszivattyúk különleges energetikai programja jelentős kedvezményeket kínál. 2024. június 17. és augusztus 31. között ingyenes helyszíni felmérés, hőszükséglet-számítás és egyéb kedvezmények vehetők igénybe. Emellett a Gree hőszivattyús nyereményjátékában akár 1 millió forintot is visszanyerhetnek a vásárlók .
(x) Reklám
használt könyvek újrahasználata, újra és újra és újra...
x) Reklám
UV lámpa - Alkoholos UV filc, UV toll, Láthatatlan írás
Környezetvédelem
Levegőtisztaság-védelem, Vízminőség-védelem, Talajvédelem, Zaj- és rezgések elleni védelem, Hulladékgazdálkodás
Természetvédelem
az élőlények, természetes életközösségek, élőhelyek a természetes és természetközeli területek, valamint a természeti táj megőrzése.
Fenntartható fejlődés
Környezetbarát termékek, környezet és fenntarthatóság, erőforrások, élővilág.
Megújuló energiaforrás
Napenergia Bioenergia, Vízenergia, Szélenergia, Geotermikus energia